28-08-1939 Mobilisatie impressies

___________________________________________________________

29-08-1939 Nieuwsblad van het Noorden, dinsdag 


Vanmorgen in de vroegte reeds stelden alle paardenhouders van dè stad zich tn bet Stadspark op, om aan den opvorderingscommissaris Bierema (Usquert) voorbij te trekken. Hannes, de studentenkoetsier, was er met z’n rossinant, een paar dwergpony’s, renpaarden en ook bekende tuigers, w.o. Zolino en Matador, die hier worden gekeurd.


Op het perron van het hoofdstation, waar alleen de vertrekkende militairen werden toegelaten, stonden duidelijke horden, die het rustig en ordelijk verloop der transporten zeer bevorderden.

___________________________________________________________

08-09-1939 Het Noorden in Woord en Beeld
 
Bij de kazerne was het druk komen en gaan van militairen en belangstellenden. Ieder wou zoo graag nog een verwant toewuiven 
 
Lange, lange rijen werkpaarden uit den omtrek der stad trokken door de straten naar he tmonsterterrein en verhoogden den ernstigen indruk op dezen dag 

___________________________________________________________

11-09-1939 Sport n Beeld 

GEMOBILISEERDE PAARDEN.
Alles moet thans dienstbaar gemaakt worden aan de nationale taak. Als er onmiddellijk ca. 30.000 paarden noodig zijn, dan is het moeilijk onderscheid te maken. Het is begrijpelijk, dat enkele belangrijke fokmerries en voorts kennelijk drachtige paarden niet gevorderd zijn, doch overigens werden de manéges en renstallen leeg gehaald en we kunnen veilig zeggen, dat de ruitersport knocked down is en de fokkerij – ten onzent toch al zoo gehandicapt – opnieuw een slag voor vele jaren is toegebracht.
Wij zeggen het met een diepen zucht, stellig echter in de overtuiging dat het zoo moet. Ook die paarden dienen thans hun plicht te doen voor het vaderland.

___________________________________________________________

Terug naar mobilisatie