Boerderij ‘t Huis Ewer | 05-05-1766 aankoop door Doewe Sijbolts en Antje Sijmens Swart

___________________________________________________________

Acte 05-05-1766 Verkoop door de crediteuren van Jacob Jans (bijgenaamd Jan Ewer) aan Doewe Sijbolts en Antje Sijmens Swart
___________________________________________________________

Copia
Joannes Cleveringa Wegens Hoog Welgeboren Heer E: T: van Starkenborgh Heer van Verhildersum en Leens. gecommitteerde Raad der ommelanden etc. etc. etc. Geconstitueerde Rigter van Leens ect. Certificere cragtens dezes dat persoonlijk voor mij sijn gecompareert de E Hindrik van Olst, en Jan Gerrits van Delden Cooplieden in Groningen als gevolmachtigden op de boedel van Jacob Jans en Consen ingevolge volmagt, in dato den 13 tbr 1765 bij mij Rigter gezien en gelezen. 
De welke bekenden en beleden op Strijkgelds Conditien verkoft te hebben haar in qlte behuisinge, zijnde een Buirenplaatse staande en gelegen op Ewer onder Zuirdijk met de o&dragt der beklemminge van twee en taggentig Jukken land, den Hr Dr Draper en in qlte toebehorende doende jaarlijks twee Hondert vijftijn Car gulden, en een Vierendeel ton rode botter tot huire, en is dese behuisinge met de beklemminge der Landerijen verkogt soo groot ofte klein als het in naam en faam is liggende sonder de mate daarop te gedogen, en wat an dese behuisinge eerd en spijker en nagelvast is, ook met dak deuren vensteren, steen, pannen los en vast, alsmede hof heggen en geboomten, en de gehele uitgesaaijde winterboute, schutten, wringen en de dong of mis, ook met desselfs lusten en lasten.
Edog soo en diervoegen als Jacob Jans en Cons: het hebben gebruikt en door de Coperen nu reeds is angeveert, en hebben de Kopers in huire reets tot haar genoegen overgenomen sodane Sestijn en Een half Jukken vrij land na inhoud van derselver huir Contract, de Rigter H: Cleveringa toebehorende doende jaarlijks vijf en seventig caurr Guld en tot huire;
Dit alles soo boven verhaalt verkogt an de E Doewe Sijbolts en Antje S: Swart Ehelieden, welke mede voor mij Rigter sijn gecompareert, en verklaarden dese koop te accepteren en dat voor een Summa van Drie Duijsent Ses Hondert Car Gulden, welke 3600 Car Gulden sal worden betaalt in drie gelijke termijnen, als op heden twaalfhondert gulden, welke de verkoperen in qlte bekennen van de Koperen ontfangen te hebben en de resterende 2400 gl sullen worden betaalt op 1mo Maij 1767 en 1mo Maij 1768 telkens twalf hondert car gulden.
Waarmede alsdan het Koopschat ten vollen sal sijn betaalt.
Edog blijft dit verkofte de verkoperen in haar qlte haar eijgen, en onveralieneert gaet ter tijd het volle beloofde Coopschat in vrij Cost en schadeloos gelt sal sijn betaalt, verders namen de verkopers in qlte aan het verkofte vrij en onbeswaart te leveren, voor alle voor dato deses actien en aanspraak en de Kopers namen aan het Coopschat op gestipuleerde tijden te betalen waarvoor sij malkanderen aan Weer Kanten een jeder in solidum ten onderpand stellen alle hebbende, en verkrijgende goederen geen exemt, dit alles onder submissie aan alle Hooge en Lage Regten en Gerigten, de parate reäle executie submitterende, onder renunciatie van alle tegenstrijdige exceptien als ordinis divisionis et discussionis en de Vrouw Kopersche van de Vrouwelijke beneficien Senati Cons: Vell et authentiq, si qua mulier Van welke inhoud verklaarde wel geinformeert te sijn.
In oirkonde der waarheit, en tot vestenisse deses heb ik Rigter opgemelt, desen, met mijn gewoon zegul en naamssubscriptie gecorroboreert in t jaar onses HEEREN 1700 Des en Sestig op den vijfden Maij 1766.
(:Was Getekent:) J: Cleveringa Rigter

De originele deses was op Francijn geschreven, en met een aanhangent Zegul van Groen wassen bevestigt

___________________________________________________________

Antje S. Swart was een nicht van Antje Bos-Ites van Boerderij “Pollux”

___________________________________________________________

Naar Boerderij ‘t Huis Ewer