Teenstra 18-01-1836: Schip Dubois kost ƒ 2.500,00; Van der Helm, Van Houten en Stoepker zijn aangenomen; Noordhof of Bartels aannemen? 

___________________________________________________________

Ulrum den 18 Januarij 1836 

Den WelEdelen Heer
den Heer N. J. de Cock
te Rotterdam

WelEdele Heer !

Het genoegen hebbende den Heer G. Reinders een paar dagen ten mijnen huize te hebben, waren de belangen van Eijerland van zelve het hoofdonderwerp onzer gesprekken, het welk mij dan ook aanleiding gaf UWd  het volgende mede te deelen: 

Jurrien van der Helm heb ik voor Eijerland aangenomen, en tevens de wagenmaker van Houten te Wehe waarvan het door hem getekende Contract hier nevens gaat, – ook de pijpen voor de Oormerken van het vee zijn besteld, als mede twee Zeven tot zuivering van het Zaai-Zaad. – 

  Het schip dat voor Dubois te Winsum op de helling staat, en 15 Roggelasten groot is kan den 1sten Maart e.k. klaar zijn het bloote Scheepshol kost f 1200-.. terwijl het overige overige aan Smit, Zeilmaker, touwslager enz. – geheel zeilklaar nog f 1000-.. kosten zoude, doch ik stelle voor het geheel f 2500-.. 
  Tengevolge het eerste plan dat uit deze provincie 4 Zetboeren zouden worden geëngageerd is het dan ook reeds vrij stellig aan 3 personen beloofd geworden, ofschoon nog maar alleen het Contract met Stoepker gesloten is, doch wie van de 2 anderen Pieter Siemons Noordhoff of Pieter Bartels Houwinga nu aan te nemen? – en aan wie van hun de onaangename tijding te doen geworden welke achter blijven moet of zal het lot tusschen deze twee personen beslissen, die beide over en weer evenwigtig beoordeeld geworden zijn? of zullen alle drie geplaatst worden? – Aangenaam zoude het ons zijn hier op ten spoedigsten UWd  beslissend antwoord te mogen ontvangen. – 

  Stoepker heeft reeds 6 Arbeiders en 6 Knechts ook ik heb hier een gelijk getal aangenomen, en indien hier nu een derde Zetboer gevraagd wordt komen er nog 6 Arb. en 6 Knechts bij, dus 36 te zamen, zoo de Zeeuwsche en Overmaassche boeren nu ook voor hun werkvolk zorgen zoude dit getal voldoende zijn of moet ik ook voor hun personeel zorgen? en zoo ja voor hoeveel personen? 

  Hier heeft zich ook een Smitsknecht bij mij aangemeld, welke zijn werk zeer goed verstaat met name Riepke Hendriks Beukema zijnde genegen voor f 150-.. loon jaarlijks benevens vrije inwoning, Kost en wasch bij de baas mede naar Eijerland te gaan. 

  Den juisten dag van mijn vertrek naar Eijerland in de volgende maand zal ik UWd nader schrijven en denk met Stoepker en 24 werklieden de werkzaamheden aldaar te beginnen. 

  Met aanbeveeling in UWd vriendschap heb ik de Eer met de meeste hoogachting te zijn.
Wel Edele Heer
Uw Dv Dienaar !
Den Directeur van Landbouw van Eijerland
M.D. Teenstra

___________________________________________________________

Naar Brieven 1836/1837