Reinders 27-08-1837: 4 dorschblokken en gereedschap

___________________________________________________________

Grootzeewijk den 27 Aug 1837  

Vriend Cock ! 

  De 4 Dorschblokken zijn van hier verzonden, hope dat ze wel ontvangen zijn.
De Schipper die dezelve gehaalt heeft is op Zoutkamp blijven liggen, in plaats van naar Warffum op te zeilen gelijk ik aan UEd en aan Langevelt geschreven had dat dezelve doen moeste, door welken verzuim er meerdere kosten a 24 guldn van vervoer der dorschblokken zijn uitgegeven, welke de maker op op rekening heeft gesteld, – en kosten dus in genere f 664 – dat is f 520 – met gewoon toe behoren om met dezelve in schuur de dorschen f 120 om om met dezelve kool te dorschen en f 24.- transportkosten. 

  Voor deze som a 664, benevens het montant voor 14 Korenzeven a f 84, als idem voor 8 ledige Oxhoofden & 2 Emmers, welke voorleden jaar met de paarden zijn mede gegeven en niet terug zijn gekomen a f 23,50 als eindelijk f 5,25 voor brievport vanaf den 3 Nov: 1836 tot heden heb ik wissel bij U L Rengers te Groningen ten bedrage van f 780 op UEd getrokken. – 

  Ik heb mijn Koolzaad passeerde vrijdag binnen gekregen, reken de opbrengst op 30 mud per bunder, hoe staat zulks op Eijerland? 

  Het nieuw uitgezaaide van mij staat best en wel ten bedrage van 35 bunder. – 

Is de verkoop van het vlas na genoegen afgelopen? en is dit product reeds geheel van Eijerland verzonden? Welke producten worden deze herfst op Eijerland uitgezaaid? en hoe staat alles opuwe Polder? 

  De beloofde lammer vriend! dit weet gij heb ik nog niet ontvangen. 

Ik heb nog 50 bunder Polderland voor eenigen tijd aangekogt, waarop in deze herfst nog eene nieuwe schuur wordt gezet, welke 45 Ell lang 12 breed en 7½ El hoog wordt. – en waarvan de kosten met de woning f  5000 bedragen. 

In afwagting van eenig antwoord en hartelijke groete blijf ik reeds uw toegenege vriend 

GReinders 

___________________________________________________________
 

Naar Brieven 1836/1837